AKTUÁLNĚ

 
     
 

Zajímáte se více o knihy?

 
  Hledejte v literárním serveru www.cbdb.cz, kde se nachází rozsáhlá databáze knih a autorů. http://www.cbdb.cz/autor-27054-gabriela-kopcova.
 
     
 
 
     
 

Knižní novinka od Gabriely Kopcové:
"Vesmírníčky na dobrou noc"

 
  jsou pohádky pro začínající školáky, které jsem si sama ilustrovala. Vyšly v nakladatelství Akcent Třebíč, kde si je na telefonním čísle 568 842 815 můžete objednat.
 
     
 
 
     
 
 
     
 

OSOBNÍ DĚTSKÁ KNIHA S POUTAVÝM PŘÍBĚHEM
dárek, který bude vaše dítě milovat...

 
  Originální kniha je i originálním dárkem. Vaše dítě jako hlavní hrdina bude objevovat moje pohádkové planety a jeho jméno bude vytištěné na obálce i na hřbetě knihy.
Jirkova cesta vesmírem
Štěpánka objevuje planety
 
     
 
 
     
 
 
     

  ZE ŽIVOTA

 
  Publikuji pod svým rodným jménem Kopcová a také pod jménem Střeláková. V Moravských Budějovicích jsem vystudovala gymnázium a poté brněnskou knihovnickou školu. Jako knihovnice jsem dlouho působila v Ostravě a v jejím okolí. Koncem sedmdesátých let jsem se vrátila zpět na Vysočinu. Žiji nyní opět v rodné obci Domamili. Jsem členkou Společnosti Otokara Březiny v Jaroměřicích nad Rokytnou, která usiluje o znovuobnovení zdejších kulturních tradic.
Jsem i realizátorkou webových stránek Kronika Horácka, kde se svými přáteli a dopisovateli shromažďuji informace o historii našeho kraje. Od roku 1990 jsem také členkou Obce spisovatelů.
 
     

  PUBLIKAČNÍ ČINNOST

 
  Začala jsem publikovat od roku l975 a to většinou povídkami do různých časopisů. Přispívala jsem do sborníků poezie a prózy, jako například do publikace Oheň 2 (Ostrava 1978), Do dlaní chceme žhavou lávu nabírat (Ostrava 1979), Po tolika letech (Ostrava l985), Cesty (Třebíč 1985). Spolupracovala jsem s rozhlasovými studii v Ostravě, Brně a Praze. Moje povídky si mohli a mohou přečíst čtenáři i v Jihlavských listech.

V roce 2002 jsem se spolu s dalšími autory podílela na publikaci Po stopách Vincence Lesného, významného českého indologa a rodáka z Vysočiny.

Knižně jsem vydala povídky Člověk rodu ženského – Profil, Ostrava 1983. Tišnovské nakladatelství SURSUM v roce 2005 uvedlo na trh mou knihu povídek A co tvůj mobil? Tento soubor monotematických povídek je ozvláštněn řadou autorských koláží.

Mým prvním pokusem tvorby pro děti byla kazeta Nepohádky pro holky a kluky, která vznikla v roce 1998. Od té doby píši i pro děti. Spolupodílela jsem se na dětské knize říkanek Abecední hrátky se zvířátky (Akcent, Třebíč 2001). Pro děti předškolního věku jsem vydala Pohádky z hájovny (Akcent, Třebíč 2003). V tomto nakladatelství vyšly i mé Pohádky ze statku (Akcent, Třebíč 2007). Mnohé pohádky z těchto knížek vyšly i samostatně jako leporela – Abecední hrátky se zvířátky (2002), Liščí pohádka (2004), Zaječí pohádka (2007), Srnčí pohádka (2007), Kohout Fejfara (2008), Sojčí pohádka (2008) - všechny v nakladatelství Akcent. Pro nejmenší čtenáře jsem převyprávěla klasické české pohádky podle předloh nejstarších sběratelů lidové slovesnosti, které vyšly pod názvem Pohádky pro nejmenší (Akcent, Třebíč 2011) a Říkadla (Akcent, Třebíč 2011).


V Pohádkách z tajemného lesa (Amaprint, Třebíč 2007) vystupuji nejen jako vypravěčka, ale i jako výtvarnice. Pohádkové příběhy s objevnými fotografiemi přírodnin si oblíbily jak děti předškolního, tak školního věku. Dospělí milovníci přírody ocenili tuto dětskou publikaci jako "ojedinělou v dnešním globálním světě".


Pokračováním tohoto literárního počinu je současné vydání knihy Paní Pohádka (Amaprint, Třebíč 2012). Pohádkové texty doprovázejí fotografie přírodnin a tím ožívají nejen stromy a květiny, ale i kameny, tma, světlo i stín, vody i ledy, sněhy i plameny, celá příroda.

 
     

 VÝTVARNÁ ČINNOST

 
  Za nadstavbu své literární práce považuji celoživotní tvorbu koláží, které jsou mnohdy charakterizovány jako snové vizualizace. Ve chvílích inspirace tvořím tato výtvarná seskupení jako samostatné objekty i jako ilustrace ke svým prózám.  
     

 LITERATURA

 
  Moravskobudějovicko 2000
Kdo je kdo (v obci spisovatelů) 2004